Мавпи розмовляють словами

Фото: unsplash.com

Не звуки, а слова: Мова мавп виявилася розвиненішою, аніж думали вчені

Лінгвісти вивчали записи понад 100 приматів, таких як бабуїни та макаки, після чого зробили неочікуваний висновок: мавпи здатні поєднати два різних звуки заклику, щоб створити семантично нові послання.

Особливо яскраво це проявляється у двох видів, коли одна тварина намагається сказати іншим членам своєї групи замовкнути через наближення хижака.

Білоноса мавпа
Фото: https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Cercopithecus_nictitans#/media/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB%3APutty-nosed_monkey_(Cercopithecus_nictitans).JPG

Білоноса мавпа у Західній Африці використовує звук «піу», щоб вказати на загрозу. Крім того, вона відтворює звук «хак», щоб попередити про наближення орла. Представники виду об’єднують ці два звуки, щоб наказати іншим замовкнути й тікати в укриття.

Мавпа Кемпбелла використовує слово «хок», яке означає орла і звук «крак», щоб вказати на наближення леопарда. До назв хижаків вони додають довгий звук «о», щоб сказати про загрозу з повітря.

Мавпа Кембела
Фото: http://images.unian.net/photos/2014_12/1419388904-3303.jpg

Дослідники переконані, що їхні висновки можуть допомогти зрозуміти еволюцію людської мови. Проте, на відміну від людей, які мають необмежену здатність поєднувати слова, манера спілкування мавп бінарна. Це зумовлено відмінністю мозку –  для поєднання слів тварини використовують лобову його частину, а людська мова походить з центру Брока.

Джерело:
https://2plus2.ua/novyny/ne-zvuki-a-slova-mova-mavp-viyavilasya-rozvinenishoyu-anizh-dumali-vcheni

Дивіться також: