Чому дзвенить у вухах

Дзвін, гвалт, гомін, клацання або інший шум у вухах при відсутності зовнішніх сторонніх звуків в медицині називається тінітус. Зазвичай ми сприймаємо це більше як прикру незручність, ніж як серйозну проблему. Але в деяких випадках це може бути сигналом наміченої проблеми зі здоров’ям, яка вимагає звернути на себе увагу.

Якщо шум виникає в умовах повної тиші – це фізіологічний шум, який створюється при русі крові в судинах. Багато людей не підозрюють, що їх власний організм виробляє певний шум. Якщо б людина перебувала в звуконепроникній кабіні, вона почула би ці звуки.

Виникнення тінітуса можна приблизно описати таким чином: відповідальні за слух нервові клітини перестають отримувати сигнали від мозку. І вони в якийсь момент починають видавати свої власні сигнали одночасно і в одному і тому ж ритмі. В результаті, виникає постійний шум.

Тінітус – це не діагноз, а лише симптом. Тому необхідно розібратися з причинами його появи.

Існує безліч причин дзвону у вухах:

Ми бачимо, що причини можуть бути самими різними, і далеко не всі патологічні. Але, виходячи з вище перерахованих причин, лікар може говорити про захворювання органів слуху, підозрювати порушення мозкового кровообігу, підвищений артеріальний і внутрішньочерепний тиск, нервова перевтома, розвиток остеохондрозу.

Як діагностується шум у вухах

Якщо шум у вухах турбує вас тривалий час, необхідно звернутися к лікарю-отолорингологу. Він може також направити вас на консультацію до інших профільних фахівців. Вони вивчать ваші скарги, з’ясують, з чим пов’язане виникнення тінітуса (чи то з погіршенням слуху, з порушенням рівноваги), буде проведено огляд зовнішнього вуха і барабанної перетинки.

Як правило, робиться аудіограма, яка визначає поріг чутності пацієнта. У діагностиці також використовуються й інші методи, наприклад, УЗД судин головного мозку, комп’ютерна томографія або МРТ — для виключення онкології, тестування слухових стовбурових викликаних потенціалів (АСВП) дозволяє оцінити рівень і якість сприйняття звукових сигналів.

Тільки після ретельної діагностики та постановки діагнозу призначається лікування: медикаментозне, фізіотерапевтичне. Іноді можливе використання і домашніх способів лікування. Лікування спрямоване на усунення захворювання, яке викликає шум у вухах.

Профілактика тінітуса

Ось ще кілька корисних порад щодо запобігання деяких видів тінітуса:

  1. Не очищайте вуха ватяними паличками. Вони заб’ють сірку ще далі в слуховий прохід. Вона, в свою чергу, стикаючись з барабанною перетинкою, буде викликати шум у вухах
  2. Якщо ви працюєте в дуже галасливій обстановці, захищайте свої органи слуху на робочому місці. Використовуйте для цього беруші або навушники
  3. Багато розважальні заходи, такі як концерти, спортивні змагання, полювання супроводжуються гучним шумом, який може бути небезпечним для вух. Користуйтеся в такому випадку берушами або навушниками.
  4. Не використовуйте шматочки тканини або вату. Вони не тільки не забезпечать потрібний рівень захисту, але і можуть застрягти в слуховому проході
  5. Слухайте музику в навушниках при розумній гучності. Якщо інші чують вашу музику, значить гучність дуже велика
  6. Уникайте або вживайте помірно алкогольні і кофеїновмісні напої.
  7. Не паліть і не будьте пасивним курцем. Нікотин погіршує кровопостачання органів слуху, що призводить до виникнення шуму у вухах
  8. Підтримуйте нормальну вагу. Зайва вага – часта причина високого артеріального тиску.
  9. Більше рухайтеся і дотримуйтеся збалансованого харчування
Рекомендації щодо зменшення шуму і його інтенсивності:

Не захоплюйтеся самолікуванням! Не забувайте проконсультуватися з лікарем! Без терапії хронічний шум і дзвін у вухах може призвести до втрати слуху і деяких нервових розладів.

Джерело:  HeadInsider

Джерело: 
https://ukrhealth.net/diagnoz-yakij-poyasnyuye-chomu-dzvenit-u-vuxax/