Процес старіння можна зупинити: експерт розповів, як

"Людина може повернути годинник старіння у мозку," —  таке повідомив Джойс Гомес-Осман, вчений-реабілітант в Медичному коледжі Міллера університету Майамі, який очолював нове масштабне дослідження. 

Вченим вдалось сформувати схему, завдяки якій можна знизити темп процесів старіння.

Літні люди, які протягом шести місяців тричі на тиждень по 40 хвилин займались ходьбою, їздили на велосипеді або практикували йогу, показали суттєві когнітивні переваги над тими, хто дотримувався нижчого рівня фізичних навантажень або взагалі не переймався цим питанням, повідомляє наукове видання Science Alert. 

У тих, хто практикував фізичні вправи, покращилась швидкість обробки інформації та увага. Отже, з віком можна підтримувати мозок у "хорошій формі" всього лише завдяки фізичним вправам? 

"Показник IQ з віком змінюється, зокрема Але з цим справді можна боротись, —  говорить для Експрес-онлайн професор Микола Макарчук, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварин Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка.

— Якщо людина займається працею, зокрема розумовою, чи активно дотримується належного рівня фізичної активності, зниження інтелекту є мінімальним.

Йдеться про чинники, які підтримують мозок у працездатному стані. 

Скажу більше, в мозку є нейрони (основні клітини, що відповідають за пам'ять, здатність до навчання, збереження досвіду) й гліальні клітини (при їх нестачі розвивається розсіяний склероз). А в гіпокампі (структура мозку) утворюються нові стовбурові клітини, які можуть перетворюватись на нейрони чи гліальні клітини, в залежності від того, чого саме бракує, й вбудовуватись у потрібну зону.

Завдяки цьому можливості нашого мозку можуть не лише не знижуватись, але й збільшуватись. Цей процес напряму залежить, зокрема, від тренування.

Тому вчені й стверджують, що мозок здатен на справжні дива, не залежно від віку людини".

Джерело:
http://m.expres.ua/#!/n/297003