5 простих способів підвищити імунітет

Існує багато способів підвищити взимку імунітет, але які з них прості у виконанні і при цьому ефективні? Лікарі поділилися рекомендаціями, яким вони слідують самі.

Додавати в усі страви часник.

 Користь часнику пов’язана з вмістом життєво важливої хімічної сполуки аліцину. Але важливо пам’ятати: аліцин виділяється при розрізанні зубчиків. Даний компонент допомагає боротися з застудою, кашлем і знижує кров’яний тиск.

Вживати пробіотики.

Пробіотики підтримують високий рівень корисних бактерій в ШКТ, адже саме в кишечнику зосереджена велика частина імунної системи. Щоб організм отримував пробіотики, необхідно включити в раціон кисломолочні і ферментовані (квашені) продукти.

Пити чай з імбиром. 

Імбир – ефективний стимулятор захисних властивостей організму. До його складу входять вітаміни А, С і В, мінеральні речовини (залізо, магній, цинк, кальцій) і рослинні кислоти: даний комплекс допомагає імунним клітинам активніше знищувати патологічні клітини, віруси і бактерії.

Приймати вітамін D. 

Цей найважливіший вітамін організм виробляє його під впливом сонячних променів. Відповідно, взимку його синтез зменшується. Для його заповнення потрібно вживати яловичу печінку, сир, яєчні жовтки, а також на продукти, штучно збагачені вітаміном D (наприклад, молоко, апельсиновий сік і йогурти).

Займатися спортом.

Дослідження показують, що фізична активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20%. Однак заняття спортом не повинні бути виснажливими, інакше стрес, який організм відчуває взимку, – посилиться.

Джерело: МедікФорум

Джерело:
https://ukrhealth.net/5-prostyh-sposobiv-pidvyshhyty-imunitet47432/