Захід «грає» розумну гру в Україні, – експерт

Західні країни відіграють розумну гру в Україні, страхуючи великими мазками ризики так, щоб напевно в підсумку виграти. Їхні рекомендації щодо реформ можна було не виконувати. Але тоді і вибух буде неминучим.

Про це пише в «Фейсбуці» український експерт і журналіст Микола Фельдман.

«Нікого Порошенко не звільнить. Не вигнав Муженка за Іловайськ і саботаж співпраці з НАТО – значить вигідний був котел і саботаж руху в НАТО. Не виганяє Шокіна за покривання корупціонерів і саботаж антикорупційної прокуратури – значить вигідний саботаж і покривання. Як може бути по іншому? Що тут можна виправдовувати?

Вигідно. Не продавати бізнес вигідніше, ніж розвивати його, збільшувати його капіталізацію, користуючись важелями влади. Вигідно мати можливість віддавати накази в мовчазній злиденній непрофесійній армії. Вигідно мати можливість командувати суддями. Від Новозаводського районного суду Чернігова до Конституційного та Вищого адмінсуду. Вигідно командувати прокурорами і слідством проти політичних конкурентів. Вигідно мати можливість зупиняти прокурорів і слідство, коли справа стосується соратників і політичних партнерів. Вигідно мати країну на ручному управлінні, коли все і всі підвішені на свої гачках, які можна напружити, а можна і відпустити в залежності від ситуації. Це дає, очевидно, ні з чим не порівнянні відчуття. Вигідно зробити трошки косметичних перетворень для забезпечення необхідної репутації, яка дозволить продовжувати робити те, що було вигідно завжди для своєї кишені.

Західні країни відіграють розумну гру в Україні, страхуючи великими мазками ризики так, щоб напевно в підсумку виграти. Їхні рекомендації щодо реформ можна було не виконувати. Але тоді і вибух буде неминучим. Вони очевидно розуміють, що відмова від реформ позначиться погано в основному на тих людях, хто самостійно відмовився від їх реалізації. Тому вони й відносно спокійні щодо України. Не нервують, не переймаються особливо, повторюють одні й ті ж слова, готуються до гіршого, готуються в черговий раз підхопити те, що буде знову падати.

Між іншим, чергова зміна влади може пройти в певний момент і цілком спокійно. Турчинов показав хороший майстер-клас в свій час, як потрібно брати владу в той момент, коли її нікому представляти, крім Верховної Ради. Треба нахмурити брови і сказати кілька процедурних фраз під доленосні рішення нової більшості. З цим зможе справитися і Єгор Соболєв, і який-небудь інший компромісний нардеп», – пише він.

Джерело:
http://zik.ua/ua/news/2015/11/22/zahid_graie_rozumnu_gru_v_ukraini__ekspert_645264