Джерело:
http://on.ft.com/2tKDEJz
https://t.co/Mu80Nfurxb

Украина, похоже, находится на пути к восстановлению
Ukraine appears to be on the road to recovery


Ukraine’s economy has turned a corner
Украинская экономика загнана в угол

Реформа, а не военная мощь, определит будущее страны
Reform, not military power, will determine the country’s future
ft.com

Впливова британська фінансова газета Financial Times пише, що поки «військові аспекти конфлікту на сході України переважають у заголовках, реальна битва за майбутнє України йде в іншому місці», а саме, в економічній сфері. Найважливішим завданням України, на думку автора, є «відновлення стабільності та економічного процвітання, навіть, якщо її територіальна цілісність зазнає жорстокого тиску».

Автор вважає, що російська агресія мала на меті не захоплення українських земель, а підрив української економіки для того, щоб максимально ослабити Україну як державу. На початку конфлікту Кремлю вдалося досягти запланованої мети – в результаті російської агресії гривня втратила 70% від своєї вартості щодо долара, почалася інфляція, а економіка України зазнала суттєвого занепаду.

Та три роки по тому автор бачить дещо іншу картину: макроекономічна стабільність досягнена, й Україна опинилася на шляху економічного відновлення. А Угода про вільну торгівлю з ЄС «створює можливість для України стати невід’ємною частиною континентального ланцюга поставок».

Автор вважає, що для того, щоб протистояти нескінченним спробам Кремля досягти своєї мети – дестабілізувати українську економіку, Києву потрібно робити все необхідне для успішного реформування своєї економіки. Особливої уваги потребує боротьба з корупцією, яка є найбільшим викликом для розвитку стабільної країни.

Видання зазначає, що спроби Володимира Путіна підвищити ціну західної підтримки для України виявилися марними, адже українська економіка досягає позитивних результатів. Видання зауважує, що зараз Україні не можна запинятися на досягнутому.

Автор підсумовує, що саме реформи, а не військовий потенціал допоможуть Україні досягти економічної незалежності, зауважуючи, що «реформи є і завжди були її найсильнішою зброєю».

Джерело:
https://www.radiosvoboda.org/a/28597813.html?utm_source=join&utm_medium=cpc&utm_campaign=join&utm_content=69223078