Більше не "великий пан": Онуфрій оригінально згадав у молитві патріарха Кирила

Неділя, 29 травня 2022,
пише:
Ксенія Срібнянська

Митрополит Онуфрій, глава канонічної Української православної церкви, у недільній молитві поставив Московського Патріарха Кирила лише на третє місце. Така послідовність у Літургії прийнятна для предстоятелів автокефальних (незалежних) церков.

Так, під час переліку предстоятелів помісних православних церков, патріарха Кирила було названо після патріархів Антіохійського та Єрусалимського. Саме так чинять глави автокефальних церков. Також було пропущено формулювання "великого пана та отця нашого", яке прийняте при згадці російського патріарха.

У молитві не було згадки ім'я патріарха Константинопольського, котрий визнав розкольницьку "Православну церкву України". Умовчано і про глав наступних православних церков: Елладської, Кіпрської та Олександрійської.

Як повідомлялося, нещодавно Собор Української православної церкви оголосив про нібито повну самостійність та незалежність від Москви, однак у підсумкових документах Собору немає жодного слова про розрив із Московським патріархатом. Також не було й заяви предстоятеля УПЦ митрополита Онуфрія про вихід зі складу Священного Синоду РПЦ.


Нагадаємо, що 27 травня священнослужителі УПЦ під час представницьких зборів під головуванням голови УПЦ МП митрополита Онуфрія, засудили війну в Україні, закликали Росію та Україну до мирних переговорів.

У п'ятницю, 27 травня, Собор Української Православної Церкви оголосив про повну самостійність та незалежність від Москви.

Відповідно Постанову Собор Української Православної Церкви опубліковано на офіційному сайті Української православної церкви.

Витяг з Постанова Собору Української Православної Церкви від 27 травня 2022 року

П’ЯТНИЦЯ, 27.05.2022 19:40

3. Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні.

4. Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви.

6. Собор мав міркування про відновлення мироваріння в Українській Православній Церкві.