MailOnline

Трамп «хоче, щоб британські та європейські війська були направлені для забезпечення 800-мильної буферної зони між Росією та Україною» в рамках свого мирного плану, оскільки він готується до розмови з Путіним


Дональд Трамп може закликати створити 800-мильну демілітаризовану зону між Росією та Україною в рамках плану якнайшвидшого припинення війни.

Пропозиція, яку окреслили троє співробітників Трампа, передбачатиме охорону зони британськими та європейськими військами.

Це означало б, що Росія збереже свої територіальні здобутки в Україні із замороженим нинішнім кордоном. Київ також мав би запевнити, що не вступатиме до НАТО протягом 20 років.

Відповідно до планів, США озброять Україну в обмін на те, щоб Росія не поновила війну. Однак відповідальність за укомплектування та фінансування буферної зони лягла б виключно на європейських союзників України.

Це сталося з того моменту, коли український лідер Володимир Зеленський попередив, що будь-яка спроба припинити війну шляхом умиротворення Росії буде «самогубством» для Європи.

«Ми можемо провести навчання та іншу підтримку, але ствол зброї буде європейським», — сказав Wall Street Journal член команди Трампа.

«Ми не посилаємо американських чоловіків і жінок підтримувати мир в Україні. І ми за це не платимо. Залучіть до цього поляків, німців, англійців і французів». Хоча Трамп не пояснив, як він змусить обидві сторони сісти за стіл переговорів, його радники, як повідомляється, озвучили різні плани щодо вирішення конфлікту.

Високопоставлений російський силовик Сергій Шойгу заявив у четвер, що ситуація в зоні бойових дій в Україні складається не на користь Києва і що Захід повинен прийняти це і вести переговори про припинення конфлікту, повідомляє Інтерфакс.

«Зараз, коли ситуація на театрі бойових дій складається не на користь київського режиму, Захід стоїть перед вибором – продовжувати його фінансувати та знищувати українське населення чи визнати нинішні реалії та почати переговори», Про це Шойгу заявив на зустрічі секретарів Рад безпеки СНД у Москві .

Відома заява Трампа, що російсько-українська війна ніколи б не почалася, якби він був президентом, і стверджував, що міг би різко зупинити конфлікт – жодного разу не розкриваючи своїх планів щодо цього.

Британія, Франція та Німеччина вже пообіцяли підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», а Зеленський категорично проти відмови від території Володимиру Путіну.

Вчора український лідер заявив, що будь-які поступки Путіну були б «неприйнятними для України» і «самогубством для Європи».

Зважаючи на це, важко зрозуміти, як такий план можна було б проштовхнути інакше, ніж шляхом сильного озброєння Києва з погрозами відмовити вкрай необхідної військової допомоги США.

Це різко підірвало б відносини Вашингтона з усією Європою та поставило б під сумнів легітимність НАТО.

Деякі аналітики та політики попереджають, що це може навіть підбадьорити таких, як Китай, скористатися сприйнятою роз’єднаністю Заходу та спробувати розширити свій вплив у Тихому океані.

Побоювання, що республіканець може спробувати повністю вийти з НАТО в односторонньому порядку, перебільшені, оскільки Конгрес США прийняв закон, який вимагає більшості у дві третини голосів у Сенаті для схвалення такого кроку.

Однак багато аналітиків попереджають, що Трамп справді може скоротити військову допомогу США Україні та змусить європейських партнерів Києва взяти на себе величезний тягар, щоб підтримувати адекватні постачання зброї – крок, який, безсумнівно, посилить тиск на Зеленського, щоб він розглянув можливість врегулювання шляхом переговорів.

«У Трампа є законна точка зору щодо того, що європейські союзники недостатньо ефективні в обороні та надто довго покладалися на дядька Сема, щоб захистити їх, і це величезний тривожний дзвінок для Заходу», — доктор Рассел Фостер, старший викладач британської мови. і міжнародної політики в Королівському коледжі Лондона, повідомив MailOnline.

«Але Європа, Канада та Австралазія дозволяли своїм видаткам на оборону так довго стагнувати, що вони не мають жодної промислової бази та військової інфраструктури, щоб допомогти захистити Україну та себе від подальшої агресії без американської допомоги.

«Ми, ймовірно, побачимо серйозні заклики до витрат на оборону та інвестицій у НАТО, але це займе роки, щоб наростити, і це буде надзвичайно дорого в період економічної стагнації. Майбутнє західної оборони зараз виглядає дуже похмурим».

Ед Арнольд, старший науковий співробітник з питань європейської безпеки аналітичного центру Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), додав: «Безпосередньою кризою в Європі буде те, як продовжувати дипломатичну, військову та гуманітарну підтримку Україні без США.

Через який би механізм це не відбувалося – НАТО, ЄС чи двосторонній – це буде неймовірно дорого».

Можливо, на знак майбутнього президент Франції Еммануель Макрон заявив цього тижня на зустрічі європейських лідерів, що континент «не повинен назавжди делегувати свою безпеку Америці».

Він стверджував, що Трамп законно «захищатиме інтереси американського народу», і запитав: «Чи готові ми захищати інтереси європейського народу?»

MailOnline зв’язався з Міністерством закордонних справ і Даунінг-стріт № 10, щоб прокоментувати претензії щодо буферної зони.