Кремль планував дестабілізувати ще один регіон України, – The Times

За одним із російських планів, після Донбасу та Криму опинитися у лещатах «русского мира» мала ще й Запорізька область.

Про це повідомляє британське видання The Times з посиланням на урядову доповідь про російський план дестабілізації України, передає «Голос Америки».

Матеріал помістили під заголовком: «Операція Троя: російський план поширення хаосу в Україні». Автор статті – Том Парфітт з Москви повідомляє про таємний план «Троя», який у листопаді 2014 надіслав до Кремля Олексій Муратов.

У плані пропонували вкласти $181 000, щоб поширити проросійський заколот на захід від Донбасу.

Бюджет мав йти на різні цілі: від $40 тисяч – на організацію проросійських протестів у Запоріжжі, $10000 – на підтримку агентів в СБУ та Міноборони, $49000 – на транспортні засоби.

Там були вказані імена ватажків, які мали управляти ситуацією. А шпигуни вже перебували на місці.

«Це був план маніпуляції громадською думкою перед заколотом у Запоріжжі, який мав на меті вирвати регіон із орбіти центрального уряду в Києві. У цьому заколоті використовувалася б існуюча російська шпигунська мережа, яка вже діяла на тій території. Передбачалося нав’язування контакту з місцевою поліцією та СБУ».

Доповідь сформували на основі витоків із листів з електронної пошти радника Володимира Путіна Владислава Суркова.

Муратов, який відправляв цей план, – колишній депутат російської Думи від путінської партії «Єдина Росія». У 2014 році його призначили представником Путіна у донецьких сепаратистів в східній Україні.

Документ був частиною третього траншу електронної пошти, виявленої мережею українських хакерів у листопаді минулого року. Два попередні транші були викриті у 2016 році. Їх ретельно вивчав співавтор доповіді Боб Сілі. Кремль назвав здобуту інформацію сфабрикованою, хоча деякі люди, які надіслали Суркову електронні листи, опубліковані хакерами, заявили, що вони непідроблені.

Якщо це так, пише автор, тоді отримані хакерами імейли свідчать про далекосяжну спробу скеровувати політику в Україні на користь Кремля, сіючи поділ і пропагуючи автономію для регіонів з значним російськомовним населенням, щоб послабити контроль центрального уряду в Києві.

Том Парфітт звертає увагу на те, що абсолютно ідентичні методи були використані на Донбасі паралельно з російським військовим вторгненням, яке відіграло вирішальну роль у бойових діях проти українського війська у 2014 році.

Джерело:
https://zik.ua/news/2018/04/03/kreml_planuvav_destabilizuvaty_shche_odyn_region_ukrainy__the_times_1298039