Олігархи зустрілися, але багато чого не погодили.

07.08.2015

Про це розповів в ефірі радіо «Промінь» екс-віце-прем’єр-міністр України, член Несторівської групи Олег Рибачук.

«Це вже не перша зустріч олігархів. Час від часу вони такі зустрічі проводять. Це важко назвати зустріччю однодумців. Витік інформації, який є, свідчить про те, що вони багато речей не погодили. В часи мого прем’єрства мені здавалося, що олігархи мають національний капітал і мають бути нашими першими союзниками у тому, щоб Україна переходила на європейські стандарти. Щоб був ефективний суд і щоб вони не у Стокгольмі свої питання вирішували, як зараз Пінчук з Коломойським. Щоб в країні були передбачувані розумні європейські правила. 

Я зрозумів одну річ, про яку говорив Карл Маркс, що якщо бізнесмену світить надзвичайно високий прибуток, він втрачає розум. Тому олігархи досі, до подій Майдану, все одно віддавали перевагу тому, щоб скорумпувати політика і за одну ніч заробити більше, ніж за 10 років чесного життя. Ця ситуація зараз принципово змінилася і у них немає можливості жити по-старому. 

Нагадаємо, у Києві в готелі «Хайят» 1 серпня відбулася неофіційна зустріч олігархів. Про це повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

«Це був неформальний «зліт» колишніх і нинішніх олігархів, а також просто представників великого бізнесу, який відбувся в готелі «Хайят», – заявив Сергій Лещенко.

Порошенко отримав іншу країну. І навіть якщо б вони домовилися з Порошенко українська економіка зараз олігархат не винесе. Ті правила, по яких вони звикли жити не спрацьовують. Таки доведеться жити по-новому. Переважна більшість олігархів це розуміє. 

Життя їх зараз посунуло до тої межі, де вони розуміють, що навіть якщо про щось між собою домовляться, все одно є об’єктивні фактори – стан української економіки, війна і залежність економіки від західних інвестицій. Для того, щоб прийшли західні інвестиції потрібні рівні правила конкуренції. А олігархат будувався на монополіях, коли вони відсікали цілі сектори економіки. Далі так не може бути». – Розповів екс-віце-прем’єр міністр України, народний депутат, член Несторівської групи Олег Рибачук.

За його словами, на зустрічі були присутні 

 

Джерело:
http://zik.ua/ua/news/2015/08/07/ekspert_rozpoviv_pro_shcho_govoryly_oligarhy_na_taiemniy_zustrichi_v_kyievi_613991