Кулеба назвав десять пріоритетів Люблінського трикутника

28.07.2021
Кулеба назвав десять пріоритетів Люблінського трикутника

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба озвучив десять пріоритетів "Люблінського трикутника" - регіонального альянсу України, Польщі та Литви.

  1. "Перше - це протидія агресивній політиці Росії в регіоні.
  2. Друге - військова та оборонна взаємодія з використанням потенціалу НАТО та ЄС, і тут незамінним є формат литовсько-польсько-української бригади.
  3. Третє - кібербезпека і боротьба з дезінформацією.
  4. Четверте - боротьба з наслідками пандемії COVID-19.
  5. П'яте – економічна співпраця, протидія нелегальним фінансовим потокам і податковим злочинам, координація у сфері трудової міграції", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в середу.

  6. Він зазначив, що шостим пріоритетом є енергетична взаємодія, протидія реалізації "Північного потоку-2".
  7. "Сьоме - культурна, наукова й освітня співпраця, молодіжні обміни.
  8. Восьме - координація в інших регіональних форматах, міжнародних організаціях.
  9. Дев'яте - питання перетину кордону, боротьби з порушенням митних правил, норм фітосанітарної сертифікації.
  10. Десяте - співпраця наших інституцій із безпеки" (з НАТО прим. ред.), - додав міністр.

Кулеба наголосив, що Люблінський трикутник - це частина стратегії України зі створення поясу безпеки між Балтійським і Чорним морями, це один із регіональних альянсів, які зміцнюють українську безпеку й наближають вступ України до ЄС і НАТО.

"Україна формує нове бачення міжнародної стратегії безпеки, в якій ми не залежатимемо від великих альянсів. Ми формуємо власні регіональні об'єднання з країнами, з якими нас пов'язують тісні історичні, політичні, економічні зв'язки, спільність цінностей і цілей", - пояснив глава МЗС.

Він наголосив, що динаміка розвитку, кількість зустрічей, заяв та ухвалених за перший рік документів доводять, що Люблінський трикутник діє, зміцнює безпеку, посилює регіон і наближає Україну до членства в ЄС і НАТО.

Кулеба також заявив, що Україна, Польща і Литва будуть готові розглянути приєднання Білорусі до Люблінського трикутника, коли вона стане на демократичний європейський шлях розвитку.

"Завдяки Люблінському трикутнику Україна затверджується як активний учасник міжнародної політики. Трикутник створює реальну альтернативу політичному "руському миру" в нашій частині Європи. Україна, Польща і Литва вже ніколи не повернуться в російську сферу впливу, а для Білорусі Люблінський трикутник є реальною альтернативою на майбутнє, і ми допомагатимемо білоруському народу побудувати справедливу державу, яка має європейське майбутнє і в якій захищають права людини. Коли Білорусь стане на демократичний європейський шлях розвитку, ми - Україна, Польща і Литва - будемо готові розглянути її приєднання до нашого формату", - наголосив міністр.

Люблінський трикутник - тристоронній формат взаємодії України, Литви та Польщі, створений міністрами закордонних справ у липні 2020 року на визнання багатовікових історичних і культурних зв'язків між трьома народами.

Джерело:
https://ua.interfax.com.ua/news/political/758328.html