Військовий експерт розповів, до чого призведе роззброєння Правого сектору

В Україні після стрілянини в Мукачевому заговорили про роззброєння «Правого сектора», однак це може призвести до катастрофічних наслідків.

Про це в ході прес-конференції сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, – повідомляє портал «Главное».

«Якщо постане питання роззброєння батальйонів Правого сектора, то справа самим ПС не закінчиться. В Україні народилося поняття «фронтового братерства». І ніхто напризволяще своїх побратимів не кине. За ними підуть з фронту всі батальйони. Тобто, всередині країни буде створено ще один осередок напруженості», – сказав Сунгуровський.

За його словами, батальйони навряд чи послухаються наказу Президента, уряду і точно не погодяться, якщо це буде ініціатива МВС.

«Нагадаю, що війна не закінчилася. Якщо вона найближчим часом навіть припиниться формально, то це не значить, що Москва залишить свої спроби дестабілізувати ситуацію всередині нашої країни. І чим ми будемо їх стримувати? Батальйони свою роль ще не зіграли. Вони потрібні, так як ні СБУ, ні МВС не в змозі впоратися з масштабними спробами Кремля розвалити Україну. Ситуація у прифронтових областях все ще небезпечна. Просто правоохоронними органами ми не обійдемося. У Росії військовий потенціал на порядок вищий, ніж в України. Він не нескінченний, тому з РФ можна воювати і навіть перемагати», – вважає експерт.

Але для цього Україні знадобляться всі сили, як на лінії фронту, так і в тилу.

«У Балтійських країнах пішли по шляху народного ополчення. Це правильна асиметрична відповідь. Ієрархічним силам супротивника можна протиставити мережеві структури, тобто, додаток до збройних сил. Вони повинні бути здатні вести партизанську роботу, стабілізувати ситуацію в районах, де супротивник проводить диверсійні операції. Якщо б на Донбасі Україна в перші дні створилися такі структури, то війни б там зараз не було. Адже це стримуючий фактор сильнішій від ядерної зброї», – переконаний експерт.

Джерело:
http://zik.ua/ua/news/2015/07/16/viyskovyy_ekspert_rozpoviv_do_chogo_pryzvede_rozzbroiennya_pravogo_sektoru_607797