Правила перевезення велосипедів у громадському транспорті

Київ відновлює роботу громадського транспорту для всіх з 1 травня. Тому ми принагідно підготували для вас пам'ятку про правила перевезення велосипедів у столичному громадському транспорті. Сподіваємося, що це допоможе уникнути конфліктів між працівниками громадського транспорту й пасажирами, що вирішили скористатися даною опцією, а також популяризує мультимодальність.

Не завжди всі добре володіють правилами перевезення велосипедів, або ж просто слова користувачів не є хорошим аргументом при зустрічі з кондуктором 🙂 Тому, ділимося з вами правилами перевезення велосипедів у громадському транспорті міста Києва з посиланнями на відповідні постанови ❗ Зберігайте, аби знати, де підглянути у випадку конфліктної ситуації: https://bit.ly/3vxoALK

Трамваї і тролейбуси:

Згідно пункту 5.7 Правил користування трамваєм і тролейбусом пасажири мають право провозити велосипед, якщо він не буде забруднювати одяг оточуючих чи салон транспорту. Забороняється перевозити вантаж більше 100х50х30 см або вагою понад 40 кг, речі довші за 190 см та діаметром більше 30 см.

Автобуси:

Згідно Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту в автобусі велосипед можна перевозити як багаж – в складеному вигляді та відповідно до правил перевезення багажу. Ваші речі не повинні перевищувати вагою 40 кг, а розміри становити до 100х50х30 см. Одна одиниця багажу перевозиться безкоштовно. Розміщувати велосипед треба так, щоб він не заважав оточуючим та не перекривав вихід.

Метро:

Наразі, до 1 вересня 2021 року, у метро перевозити можна тільки дитячі велосипеди, а дорослі дозволено перевозити лише як багаж, у випадку, якщо в складеному вигляді сума його вимірів по довжині, ширині та висоті не перевищує 200 см.

З 1 вересня 2021 року Київська міська рада дозволила безкоштовно перевозити велосипед. Цю правку підтримали депутати Київради на сесії 22 квітня. Тож, вже незабаром пункт правил 3.5 "Пасажирам дозволяється безоплатне перевезення" доповнять переліком: "спортивного спорядження (лиж, санок, ковзанів. велосипедів тощо) у чохлах або належній упаковці".

Всі правила взяті з офіційного сайту Київради: https://bit.ly/3e3hqJg.
Знайте свої права і користуйтеся ними!

Джерело:
https://www.facebook.com/ucycle.org.ua/posts/4275851049121151