Київметробуд через суд намагається перенести здачу метро на Виноградар на 2023 рік

06.09.2021

Генеральний підрядник будівництва метро на Виноградар, компанія Київметробуд, подала позов проти комунального підприємства Київський Метрополітен з вимогою перенести дату завершення будівництва продовження Сирецько-Печерської лінії метро на житловий масив Виноградар на травень 2023 року. Про відкриття провадження за даним позовом в господарському суді Києва повідомляється в реєстрі судових рішень.

Київметробуд вимагає закріпити нову дату здачі метро на Виноградар в чинному договорі з Київським метрополітеном, йдеться в ухвалі суду.

Зокрема, Київметробуд просить внести такі зміни в п. 2.1 чинного договору: "підрядник ... завершує і передає готовий об'єкт замовнику – 12.05.2023 року, за умови доведення відповідних цільових бюджетних призначень".

Згідно з угодою, роботи з будівництва продовження Сирецько-Печерської лінії на Виноградар повинні завершиться 26 листопада 2021 року.

Станом на кінець червня загальна сума коштів на фінансування робіт з будівництва метрополітену в 2017-2021 роки склала 4,07 млрд грн із загальної суми тендеру 5,98 млрд грн. Для завершення робіт генпідряднику необхідно освоїти мінімум 1,91 млрд грн, якщо не буде підписано додаткових угод, вказує видання Економічна правда.

В середині липня Київметробуд повідомляв на своєму YouTube-каналі, що роботи з будівництва метро на Виноградар "виконуються згідно договору і проєктно-кошторисної документації".

З історії будівництва

Джерело:
https://biz.liga.net/ua/ekonomika/all/novosti/kievmetrostroy-cherez-sud-pytaetsya-perenesti-sdachu-metro-na-vinogradar-na-2023-god

Суд дозволив відкласти будівництво метро на Виноградар ще на рік — до кінця 2022 року.

Суд дозволив Київметробуду змінити умови договору.

Господарський суд дозволив компанії Київметробуд відтермінувати завершення будівництва метро на Виноградарі до кінця 2022 року. Раніше мер Віталій Кличко обіцяв закінчити роботи до кінця 2021 року. Кличко в інтерв’ю Радіо Свободі заявив, що у КМДА не згодні з рішенням суду та подали апеляційну скаргу.

Витоки проблем Київметробуду

За його словами, Київметробуд стверджує, що роботи було вести складно, оскільки хворіли працівники та вводилися локдауни через коронавірус. Тому компанія подала до суду щодо відстрочення завершення будівництва метро на 2023 рік. Господарський суд пролонгував завершення будівництва до кінця 2022 року. Київметробуд вже отримав на будівництво метро чотири мільярда гривень із шести необхідних.

У 2020 в компанії заявили, що не встигають добудувати метро за умовами договору.

З історії шахрайства

Невдовзі Служба безпеки викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво Сирецько-Печерської лінії метро. Співробітники компанії «безпідставно розмістили 1,7 мільярда гривень на депозитних рахунках у банківській установі». За версією слідства, оборудка дозволила зацікавленим особам отримати 139 мільйонів гривень за відсотками по депозиту. На банківські рахунки підприємства наклали арешт.

Залишились питання:

І таких питань ще багато!

З історії будівництва

У 2017 році Кличко заявив про плани продовжити гілку метро на Виноградар. За його словами, будівництво можна закінчити за три роки – в 2020.
Проте КП «Київський метрополітен» оголосив тендер, який відбувся не з першого разу, лише в 2018 році.
А будівництво почалось в 2019.
Станції «Виноградар» та «Маршала Гречка» обіцяли відкрити до кінця 2021 року.
Зараз підрядник намагається затягнути будівництво та закінчити в 2023.

Джерело:
https://hmarochos.kiev.ua/2021/11/02/sud-dozvolyv-vidklasty-budivnycztvo-metro-na-vynogradar-shhe-na-rik-klychko-obiczyav-vidkryty-v-2021/